16 آوریل 2018

رژیم غذایی برای رشته فیزیک بدنسازی

فیزیک، نو پاترین شاخه بدنسازی است. این رشته چند سالی است که به دنیای بدنسازی معرفی شده و طرفداران بسیاری را جذب خود کرده است.

به گزارش روابط عمومی هیات بدنسازی تهران؛ دسته بندی مسابقات فیزیک بر اساس قد صورت می‌گیرد و معیار داورها برای امتیاز دادن تناقض بین عرض سرشانه ها و عرض کمر است، یعنی هرچه یک شرکت کننده از عرض سرشانه بیشتر و عرض کمر کمتری برخورد باشد از امتیاز و شانس بیشتری برخوردار است و اینکه عضلات نباید خیلی زیاد بزرگ و گرد باشند چراکه در این صورت شرکت کننده مردود می شود.

همچنین داوران برای مدل مو، چهره و انتخاب شلوارک، گرفتن فیگور و نرمی و انعطاف بدن و ارتباط با داور و نداشتن کات زیاد و فیبر عضلانی امتیاز خاصی قائل می شوند. معولا افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند نمی توانند در این رشته موفق باشند.

بطور کلی می توان گفت رشته فیزیک اندامی زیبا و متناسب  که عاری از هرگونه استروئید و پپتیدی باشد را به شما هدیه خواهد داد. شاید بتوان گفت امروزه ورزش بدنسازی فاصله بسیار زیادی را با سال های آغازین ابداع این رشته وزشی گرفته است. امروزه اغلب بدنسازان حرفه ای  بدن هایی بسیار درشت و نامتناسب دارند که تمامی آن به وسیله تزریق هورمون ها و استروئید ها ساخته شده است. فیزیک را می توان ناجی بدنسازی و تناسب اندام نامید! پس ما هم این ورزش را به شما توصیه می کنیم.

افزودن دیدگاه جدید